O nas

Budujemy społeczność akademicką wokół CE UW

Stowarzyszenie akademickie Centrum Europa !CE powstało z myślą o wszystkich obecnych i byłych studentach, kadrze naukowej oraz przyjaciołach Centrum Europejskiego UW. Opieramy się na przekonaniu, że nasza obecność w Centrum Europejskim zaowocowała nie tylko rozwojem naukowym, lecz również towarzyskim i kulturalnym, stąd nasze dążenie do utrwalenia społeczności !CE. Wierzymy, że wyjątkowa atmosfera Centrum Europejskiego jest związana także z jego przynależnością do Uniwersytetu Warszawskiego i właśnie do uniwersyteckiego etosu ciężkiej pracy, nauki, otwartości i pogody ducha, chcemy nawiązywać w naszej pracy na rzecz !CE. Celem Stowarzyszenia jest rozwijanie społeczności !CE na możliwie wielu polach. Ufamy, że utrzymywanie wzajemnych kontaktów wniesie wiele pozytywów w życie prywatne jak i zawodowe każdego z nas, a działalność w ramach Stowarzyszenia będzie okazją do dalszego rozwoju osobistego. Chcemy dążyć do umacniania społeczności wokół Centrum Europejskiego UW poprzez organizację spotkań (naukowych i integracyjnych), budowę sieci informacyjnej oraz działania szkoleniowe (dla członków) i wsparcie władz !CE.

Dołącz do nas – Razem możemy więcej!


Patroni i członkowie honorowi

W tym miejscu pragniemy podziękować za życzliwość wszystkim byłym Dyrektorom Centrum Europejskiego UW, którzy zostali honorowymi członkami Stowarzyszenia – w kolejności od początku istnienia CE UW są to: prof. Andrzej Wieczorkiewicz, prof. Zofia Sokolewicz, prof. Tadeusz Skoczny, prof. Alojzy Z. Nowak (prorektor UW bieżącej kadencji).

W szczególności dziękujemy także zespołowi dyrektorskiemu Centrum Europejskiego w składzie: prof. Dariusz Milczarek, dr Anna M. Ostrowska i mgr Roman Żyła, za honorowy patronat nad naszymi działaniami.